טיפים לגבי ניקוי או תיקון וילונות

טיפים לגבי ניקוי או תיקון וילונות

ווילון הוא פריט עיצובי וככזה גם הוא מדי פעם צריך לעבור איזשהו תהליך של חידוש או ריענון. אם למשל הווילון המדובר תלוי בחדר השינה או הסלון הוא עלול אחרי פרק זמן מסוים להתבלות או להתלכלך מאבק או אוויר מלוכלך שנכנסים מן הרחוב דרך החלון. אט אט הוא יאבד את הצבע היפה שלו ויהפוך לבלוי ודהוי. כדאי לפני ההגעה למצב זה כבר לדאוג לניקוי או תיקון הווילון על מנת שהוא ייראה שוב טוב ויפה, ואולי אפילו ייראה שוב כמו חדש.

איך מנקים ווילון?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. כיום ישנם ווילונות העשויים מחומרי גלם רבים אשר כל אחד מהם דורש סוג אחר של ניקוי או תחזוקה שוטפת. ישנם ווילונות העשויים מבד או מחומר טקסטילי אחר ומן הסתם התחזוקה השוטפת של וילון כזה תהיה שונה מזו של ווילונות העשויים מחומר אחר אשר לא ניתן לכבס אותו או לנקות אותו באמצעות חומר הניקוי ומים. מלבד זאת ישנם חומרים שמהם עשויים ווילונות רבים אשר יש עבורם חומרים ייעודיים ומיוחדים ומותר להשתמש אך ורק בהם בעת ביצוע הכביסה והורדת כתמים או לכלוך.

מומלץ לקרוא עוד באתר של זברה קלין (zebraclean) המתמחה בתחום הזה, האתר מכיל מידע רב ורשימת תכשירים עבור ניקוי וילונות מקצועי.

מה חשוב לברר לפני הכל:

  1. בירור מצב – האם יש חורים, וכתמים או שהוא סתם בעל קמטים לא נעימים לעין, ושלוליות אבק.
  2. שיקול כספי – המחיר ללא ספק יהיה זול יותר לתקן ובמיוחד באם מדברים על כמות גדולה או אורכים גדולים.
  3. סוג – עיצובים רומיים, ואפשרויות גלילה יקרות יותר כמובן ולכן תיקון יחסוך פה כסף ויהיה זול בהרבה מהחלפה בחדש וביצוע רכישה.

מי מבצע תיקון ווילונות?

כאשר ישנם בעיה, נזק או פגם בווילון כדאי ראשית לפנות אל מי שהווילון נקנה אצלו. בדרך כלל קניית הווילון תהיה מלווה בתקופת אחריות אשר במהלכה אפשר יהיה לפנות את המוכר ולבקש עזרה או תמיכה בכל מה שקשור לווילון. במידה ואחריות זו לא קיימת או שהסתיימה כדאי לפנות אל איש מקצוע אשר מכיר את סוגי הווילונות השונים ויידע כיצד לתקן את הווילון המדובר.

רק פנייה לאיש מקצוע יש בה כדי להבטיח שהתיקון יתבצע באופן מקצועי ונכון מבלי שייגרם נזק נוסף לווילון או ששירות התיקון יעלה הרבה כסף. הווילונות כיום מורכבים כך שיחזיקו מעמד זמן רב ואין סיבה שווילון ייפגע באופן מוחלט אחרי פרק זמן יחסית קצר מאז קנייתו והתקנתו. תמיד כדאי לבדוק קודם האם יש אפשרות לתקן את הווילון, לפני שמחליטים להחליפו באחר.