כך נעצב את המטבח שלנו ב2015

עיצוב מטבחים

בחיים המודרניים, התובעניים והתזזיתיים, שבהם כל פעולה נאמדת בזמן קצוב, המיועד ומוגדר לעשייתה, הופכת היעילות למושג מפתח. לאנשים רבים היעילות היא תנאי הכרחי לעמוד בהתחייבויות הרבות שלהן. בד בבד עם הרצון או עם ההכרח להיות יעיל ( ועם העלייה באיכות החיים ובאפשרות לאפשר לחיות חיים איכותיים ונוחים9 עולה וגוברת חשיבותה של הנוחות. שתי מגמות מקבילות אלה באות, בין השאר, לביטוי באופן התכנון והעיצוב של מטבחים ביתיים, ההופכים להיות מתחם מרכזי בבית.

עיצוב מטבחים הוא מקצוע. אם אתם רוצים להעשיר את ביתכם בעיצוב שישווה לביתכם את המראה ואת האווירה המצופה, רצוי לפנות אל מעצבת פנים המתמחה בנושא זה.

הטרנדים החמים של שנת 2015 עתידים להתאפיין בשני מאפיינים אלה- יעילות ונוחות. חומרים איכותיים, טכנולוגיות ייצור חדשניות, עיצוב נועז, צבעוני וססגוני- כל אלה הופכים להיות סממניו של המטבח המודרני.  המגמה הרווחת כיום היא של מטבחים המעוצבים בחלק ניכר ממניפת צבעי הקשת: בבתים של זוגות ושל משפחות צעירות ניתן לראות קירות כחולים ואדומים (לא רק גגות צבועים בצבעים עזים), מרצפות כתומות וירוקות ועוד.

עם זאת- מגמה נוספת המאפיינת מטבחים טרנדיים היא מגמת הרטרו- שיבה אל חומרים ועיצובים שרווחו לפני שנים; שובם של מטבחים עם חיפויי אבן בהירים, אפורים, בגווני קרם ושמנת.

האחדה בין המטבח והסלון

מגמה שתלך ותתפשט- כצפוי וכמשוער- היא מגמת ההאחדה בין המטבח לסלון ועיצובם כמתחם אחד, אשר התנועה הדו-כיוונית מזה אל זה היא טבעית, רצופה ובעיקר- טבעית. הסלון נתפס כהמשכו של המטבח ולא בהכרח כמתחם נבדל ושוני ממנו באופן מהותי.

מגמה זו מאפיינת – שוב- את אורח החיים של זוגות צעירים, בעיקר מי מהם שעובדים חלק ניכר מהזמן בית והופכים נישה מסוימת במטבח למקום העבודה ולסביבת העבודה. בד בבד הם מייחדים גם נישה מסוימת במטבח בפינת אירוח, כאזור נוחות- פונקציות אשר בעבר מולאו בעיקר בסלון או כמעט אך ורק בו. ביטול המחיצות והחציצות בין המטבח לבין הסלון אינו רק הבאה לידי ביטוי של תפיסה עיצובית: הוא מבטא שינוי באורח החיים.

בשנת 2015 צפויה להימשך שימת דגש על גופי תאורה מיוחדים ועל מגוון סוגי תאורה, כמו גם שילוב חומרים ובהם עץ, שיש, אלומיניום ונחושת, מטבחים חכמים ( למי שיכולים לאפשר אותם מבחינה כספית), שימוש במוצרי פרזול המוסיפים נופך של יוקרה לבית, טכסטיל במרקמים שונים ועוד.

עיצוב מטבחים מצדיק ייחוד משאבים, הואיל והמטבח מהווה חלק מרכזי בבית, מקום שהחיים המודרניים מאריכים את משך השהייה בו מעצם היותו לא רק מקום להכנת אוכל ולאכילה אלא גם כמקום עבודה ואירוח.

חשוב לציין, כי אף שטבעי לנהות אחרי טרנדים ולחקותם, המטבח הביתי הוא אחד המקומות החשובים בבית, מקום שטבעי לרצות לחוש טבעי ונוח בו. הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהמרחב המשפחתי האינטימי. אם מתאים לכם מטבח לא מודרני אלא כפרי, בעיצוב שמרני, שהעץ הוא ממרכיביו העיקריים- ודאי נכון לבנות מטבח כזה.