מטבחים כפריים

מטבחים איטלקיים קלאסיים
מטבחים כפריים – חברות ויצרני מטבח כפרי

יצרנים רבים של מטבחים כפריים מקפידים להציג את העיצובים שלהם בקטלוג החדשני והמודרני ביותר

מטבח כפרי הוא עיצוב ייחודי שחשוב להקפיד בו על המון כללים ולכן קריטי לשים אליהם לב

מטבחים אנגליים בעיצוב מודרני – פרופילים דקורטיביים

אין חדר בבית שמדגיש משפחתיות, חום ואהבה יותר מהמטבח, ולא מדובר רק עלינו, הישראלים, אלא על כל תרבות, עם ולאום ברחבי תבל. מטבחים תמיד נחשבו למרכז הבית ולמרכז ההוויה הביתית והרבה מאוד מחשבה דקורטיבית הושקעה בעיצובם, בתכנונם ובבנייתם. היום, יותר מתמיד, החזרה למסורות הבניה הקלאסיות, בשילוב עם היכולות המודרניות, מספקות כר נרחב למטבחים מרהיבים ביופיים, באיכותם ובפונקציונאליות שלהם.

מטבחים אנגליים – קר בחוץ, חם בפנים

מטבחים אנגליים מזכירים מאוד, באופיים, מטבחים כפריים קלאסיים, אלו שעמוסים בעץ כבד, בחום ובביתיות. החיים באנגליה הקרה והגשומה חייבו את תושביהן, בעיקר באזורי הספר והכפר, לבנות בתים וחדרים באופן כזה שיוכלו לבודד חום וקור, למנוע בריחת אוויר חם החוצה וכניסת אוויר קר פנימה ויקנו לדיירים, ככל הניתן, תחושות של משפחתיות וקרבה. העץ המלא, התוספות המאפיינות את המטבחים האנגליים הן החריטות ברגלי השולחנות ובדלתות העץ, חריטות שמקנות מימד אישי יותר לחדר.

מטבחים כפריים לעומת מטבחים אנגליים

עיצוב מטבחים כפריים או מטבח כפרי בעיצוב ייחודי דומה מאוד לעיצוב מטבח אנגלי. מטבח כפרי הוא מטבח חם ורגוע וזהו בדיוק מה שמשדר לנו מטבח אנגלי עם צבעיו הבהירים יחסית, שהרי בהרבה מקרים נצפה בעיצובים אנגליים בגווני שמנת לבנים, אותם הגוונים הנהוגים בעיצובים כפריים. מטבח כפרי, ישלב צבעים, והרבה מעבר למטבח אנגלי ממוצע, במטבחים כפריים ניתן למצוא גווני חום וצבעי קיץ שונים כגון ירוק וצהוב אותם נדיר מאוד למצוא בעיצובים אנגליים סטנדרטיים. בנוסף המבנה של מטבח כפרי הוא מבנה מעט שונה ובהרבה מקרים יהיה בנוי מעץ מלא ולאו דווקא בגלל האיכות כמו שחושבים רבים מאיתנו אלא בגלל העיצוב הכפרי שמתאים מאוד לעיצובי העץ הטבעיים, מטבח כפרי מעץ טבעי הוא מטבח משגע וייחודי המשדר חום ונוחות באיזור כולו.

מטבח מודרני מול מטבח אנגלי – שילוב מנצח או מאבק איתנים?

החיים בעולם המודרני, אפילו באנגליה של היום, כבר לא מצריכים שימוש בעזרים טבעיים על מנת להתחמם או להגן על המשפחה מפני אקלים קיצוני, וגם אופיים משנה, מן הקצה אל הקצה, את כל מה שהיה נהוג בעבר בחיי המשפחה. מטבח מודרני, המשלב גם פונקציונאליות, גם מינימליזם וגם עיצוב מאוד מדויק, יכול להוות תשובה ראויה לאורח החיים הזה ולצרכים החדשים. מטבחים אנגליים, ככפריים, יכולים להיחשב כסוג של דינוזאור שנס לחו, אך, למרבה ההפתעה, מתרחשת תופעה הפוכה לחלוטין של חזרה לבנייה המסורתית.

מטבחים אנגליים בישראל – בדומה אל מטבחים כפריים

עולם הדקורציה ועיצוב הפנים הישראלי עבר תמורות רבות במהלך השנים ופילס דרכו למרכז הבמה כקונצנזוס המקובל על כל המגזרים. אם בעבר לא היה מקובל להתפאר בכך שהזמנתם מעצב פנים לתכנון מטבחים, למשל, הרי שהיום מדובר על בון טון הכרחי ונדרש. גם עיצוב מטבחים אנגליים מקבל את מקומו הראוי בעולם הדקורציה הישראלי ורבים מהאדריכלים וממעצבי הפנים, שמבקשים ליצור נוכחות וחום בחדר המטבח, משתמשים בפתרונות הללו לצורך כך. הבנייה בסגנון האנגלי אינה הבנייה המסורתית אלא משלבת בין מטבח מודרני, עם הפונקציות הנדרשות, לבין מטבחים אנגליים עם עיצובי העץ והגילופים הייחודיים.

שימוש בפרופילים דקורטיביים להדגשת האווירה

היכולת לשלב בין מסורת לקדמה, בין חומרים טבעיים לסינטטיים ובין אלמנטים מעוצבים שונים, עומדת בבסיס השימוש בפרופילים דקורטיביים גם כאשר מבקשים לעצב מטבחים אנגליים. באמצעות שימוש בקורות דמויות עץ, למשל, אפשר להשיג את המראה הרצוי של עץ כבד וטבעי, ללא החסרונות שטמונים בו, מעצם היותו חומר אורגאני.

המאמר נכתב על ידי צוות פורטל אקרמן מטבחים הפורטל בו תוכלו למצוא את כל המידע על כל מה שנוגע למטבחים.