מטבחים מודרניים איטלקיים

מטבחים איטלקיים קלאסיים

מטבח איטלקי- מטבחים מודרניים באווירה קלאסית

התרבות האיטלקית הייתה, מאז ומעולם, שילוב מקסים של קלאסיות ושאיפה למודרניות, של פשטות ושל פאר ובעיקר של חום, משפחתיות וקשר בין אנשים, דבר המתבטא בחברה האיטלקית, במבנים שלה ובדרך שבה הבתים האיטלקיים בנויים, בעיקר מטבח איטלקי, הנעים בין מטבחים מודרניים ומינימליסטיים לבין מטבח חם, משפחתי ומזמין.

מטבח איטלקי- כשבירת העיצוב פוגשת בחדר החשוב

איטליה תמיד סימלה, כאמור, את חוד החנית של הארכיטקטורה, העיצוב והחדשנות האירופאית ומעמדה של האימפריה הרומית אפשר לה ללקט סגנונות מכל רחבי העולם העתיק ולהוסיף עליהם את האיכות המקומית ואת טביעת העין המוכרת והאהובה עד היום הזה. מטבח איטלקי הוא לב ליבו של הבית האיטלקי, הוא מאוד מוקפד מבחינת איכות ופונקציונאליות, אך גם מאוד פשוט ומקנה תחושת שייכות ופמיליאריות, בדיוק כמו האוכל האיטלקי הטיפוסי.

דלתות לארונות המטבח כדוגמא למטבח איטלקי קלאסי

עיצוב בסגנון מטבח איטלקי אין משמעותו נטייה לשימוש באמצעים מסורתיים או מבנה כפרי בסגנון המטבחים האנגליים עמוסי העץ הכבד, למשל, אלא אל מטבחים חמים ומזמינים, בהם כל המכשור, הציוד, ארונות המטבח והכלים עשויים מחומרים טבעיים, מרקמים וצבעים חמים. ארונות המטבח, לרוב, ייבנו מעץ טבעי בצבע טבעי, אולי צבוע בעדינות, וסימן ההיכר האיטלקי של דלתות ארונות המטבח הוא, תמיד, הגילופים העדינים והחריטות האמנותיות המתגלים, במלוא הדרם, כאשר עומדים ליד ארונות המטבח ומתעמקים בהם.

עיצוב מטבח איטלקי בסגנון מטבחים מודרניים

למעשה, כל מטבח המיוצר כיום מתוכנן כמטבח מודרני, גם אם הוא מכונה מטבח איטלקי, כפרי, אנגלי או אורבאני. פונקציות המטבח מותאמות לצרכים של העולם החדש, המהיר והדינאמי, בו גם הילדים הופכים לעצמאיים בגיל צעיר יותר, כך שדלתות לארונות מטבח, למשל, שהיה נהוג לתלות גבוה, הפכו למגירות נמוכות ורחבות. החלל, שהיה בנוי בעיקר לבישול ולצרכיו, הפך להיות יותר סלוני במובן של יכולת לשבת בו, לבלות בו וליהנות מזמן איכות משפחתי בו. הלבשת סגנונות קלאסיים, דוגמת מטבח איטלקי, על מטבחים מודרניים, באה במטרה לשפר את חזות המטבח, לספק לחדר ממד חוויתי, חושני וחזותי מסוים, בהתאם לאופי הדיירים ולרצונותיהם הדקורטיביות, מבלי להתפשר, כהוא זה, על יעילות, שימושיות ואיכות.

מטבח איטלקי- מטבחים מודרניים בקצב האספרסו

הפיצה האיטלקית, עם הגבינה המבעבעת, הנאפית לאיטה בכבשן הלוהט, מצד אחד, והאספרסו המיידי, החזק והמהיר, מצד שני, הם המאפיינים המרכזיים של מטבח איטלקי, מאפיינים שניתן למצוא גם במטבחים המודרניים ביותר. פשטות, נעימות וחום אל מול פונקציונאליות, יעילות ודינאמיקה של כאן ועכשיו, זהו סוד הקסם של מטבח איטלקי וזה מה שהופך אותו לפופולארי ולמבוקש גם בעולם של מטבחים מודרניים.

מידע מקצועי זה נכתב על ידי מומחי פורטל אקרמן מטבחים, המקור הגדול ברשת לעיצוב, תכנון ובניית מטבחים איטלקיים, אנגליים, מודרניים ועוד.

מטבחים מודרניים – עיצוב מטבח מודרני
עיצוב מטבח מודרני הוא עיצוב ייחודי שהתפתח בשנים האחרונות, מעצבים ואדריכלים רבים עושים שימוש בקטלוגים מובילים שלהם בעיצוב מטבחים מודרניים.עיקרון העיצוב המודרני הוא לשלב תאורה חדה ופלורסנטית או לד, עם צבעים אחידים ומתאימים.

מטבחים מודרניים רבים עושים שימוש בעיקרון בסיסי זה ואת שאר האלמנטים מתאימים לעצמם.

מקורות מעניינים ונוספים בתחום – חברת טורקיז המציגה מגוון כיורים מונחים מעוצבים לבית ומובילה בתחומה.