מעקות זכוכית

זה לא סוד שעיצובי זכוכית רבים וטובים תופסים את תעשיית העיצוב והאדריכלות כיום. האלמנט הכל כך ייחודי הזה שמאפשר הפרדה ומחיצה שקופה לחלוטין, ובטכנולוגיות החיסום של ימינו גם חזקה דייה כדי לא להישבר. אז הזכוכית בהחלט מקבלת הרבה כבוד מכל האדריכלים כיום.

מעקות

תפקידו של המעקה הוא ברור, לחצוץ ביננו לבין תהום. עד לפני כמה שנים באמת היתה פחות מודעות והיו משתמשים אך ורק בחומרי אבן או ברזל למינם. בשנים האחרונות המודעות עלתה ואנו מבינים כי למרות שהיינו מקובעים במחשבה על אבן או ברזל, ניתן לעצב עיצובים מזכוכית שיהיו הרבה יותר מעוצבים ומיוחדים, וכאשר הזכוכית מחוסמת, היא גם לא תהיה שבירה כל כך (לא ברמות המהוות סכנה ממשית) ולכן בהחלט ניתן להישתמש בהן. בליינדס לדוגמא מציגים קטלוג נהדר ומיוחד, והינה חברה בעלת תו תקן ישראלי על כל מוצריה, המלצה חמה היא לרכוש מחברות מנוסות.

לצפייה באתר של בליינדס מעקות זכוכית

התהליך

תהליך חיסום הזכוכית כולל עבודה במעלות גבוהות אשר מצופפות את חלקיקי הזכוכית וכך ומאפשרות לה להיות חזקה בהרבה. חשוב לשים לב כי התהליך אינו פשוט ולכן יכולות להיווצר מספר לקויות בתוצר הסופי. לאחרונה יצא לי לצערי לפגוש לא מעט חלונות מעוגלים אשר בעת תהליך הכיפוף והחיסום בגלל איכות נמוכה וירודה של טכנולוגיה נוצרו מען בועות שחורות קטנות.

עכשיו, לאדריכל שזה לא חשוב לו, וזה בסדר מבחינת הלקוח שלו להיסתדר עם זה, אז אין בעיה. אבל לאדריכלים שמחפשים רמה גבוהה מזה, זו בהחלט בעיה. ולכן מומלץ לחפש חברות מקצועיות ומנוסות יותר, כמו בליינדס לדוגמא.