שאלות ותשובות על חימום תת רצפתי

שאלות ותשובות על חימום תת רצפתי

חושבים להתקין מערכת חימום תת רצפתי בבית? מתלבטים ומבקשים לקבל תשובות לשאלות חשובות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם מגוון שאלות שאי אפשר שלא לשאול על מערכות חימום שכאלה. כל המידע וכל הפרטים, ממש כאן, המשיכו לקרוא.

מהי מערכת חימום תת רצפתי?

מערכת חימום תת רצפתי כשמה כן היא, מערכת המותקנת תחת רצפת הבית ומאפשרת לחמם את הבית מלמטה למעלה. המערכת המורכבת מצינורות מים המתחממים באמצעות חשמל פולטים חום נעים המאפשר לשמור על טמפרטורה קבועה בבית של 22-24 מעלות צלזיוס. חום זה הוא חום אידיאלי עבור מבוגרים, ילדים וקשישים.

האם היא נוחה ויעילה יותר ממיזוג מרכזי?

באופן עקרוני מערכת החימום התת רצפתי שונה ממערכת חימום רגילה כולל מזג מרכזי. השוני טמון באופן החימום, בניגוד למזגן הפולט אוויר חם ויבש לאורך כל שעות החימום (גם מפזרי חום למיניהם ותנורים שונים) החום העולה מן הרצפות אינו "אוויר" אלא חום נטו. כך בעצם נמנעת תחושת היובש והחנק המתקבלת לאחר שעות רבות של מיזוג אוויר. בנוסף החימום התת רצפתי אינו מעלה "ריח" כמו תנורים שונים הפועלים על סוגי גז או דלק.

מה ההבדל בין מערכות החימום התת רצפתי השונות?

מערכות חימום פועלות במגוון שיטות, כמו משאבות חום ועוד, המילה האחרונה כיום היא כמובן חימום תת רצפתי חשמלי הפועל בעזרת מנגנון חשמלי המחובר למערכת צינורות המים המשתרגת לה לאורך כל המרחב הביתי. יתר ההבדלים טמונים בעלויות ההתקנה מראש וגם בעלות האחזקה.

האם שיטת החימום הזו זולה יותר משיטת חימום אחרת?

עלויות חימום הבית משתנות כמובן בין בית לבית. כאשר מדובר במערכת של חימום תת רצפתי חשמלי הרי שמתווספים לכך פרמטרים כמו שעות הפעלה, מספר חדרים ועוצמת שימוש. בדרך כלל חימום שכזה אינו יקר יותר משימוש במערכת מיזוג מרכזית אך שוב, המשתנה העיקרי הוא אופן השימוש ואורכו.

האם אפשר להרכיב מערכת שכזו בכל רגע נתון?

לא. מערכת חימום תת רצפתי ניתן להתקין רק בבתים חדשים שטרם סיימו את העבודה. מערך החימום מותקן טרם התקנת הרצפה ונדרש למתקינים מרחב עבודה המאפשר התקנה בטוחה ויעילה בכל מרחב הבית. לפיכך לא ניתן לעשות זאת לאחר הבנייה. אם ברצונכם להתקין מערכת שכזו עליכם להחליט זאת מראש. ויפה שעה אחת קודם.

האם המערכת זקוקה לתחזוקה מתמדת?

באופן עקרוני מערכת חימום תת רצפתי חשמלי אינה זקוקה לתחזוקה. מערך הצינורות והכבלים השונים עשויים חומרים חזקים ללא בלאי וללא קורוזיה. הדבר היחיד הדורש תחזוקה אחת לכמה חודשים הוא המתקן החיצוני המתפעל את המערכת כולה. תחזוקה מינימלית ביותר פעם או פעמיים בשנה יספיקו בהחלט. התקנה מקצועית של מערכת איכותית תסב לכם אושר וחום לאורך עשרות חורפים מבלי שתזדקקו לטיפול כלשהו, וגם אם כן, הרי יש לכם אחריות מלאה.